Inspiracje

INSPIRACJE

Drewno

lampa

Moim ulubionym materiałem jest stare drewno, pochodzące ze starych mieszkań, budynków, mebli, które z czasem nabiera jeszcze większej szlachetności i wartości. Z szacunku do historii i naszego środowiska staram się je ratować przed zniszczeniem, spaleniem. Fascynuje mnie w drewnie faktura, kolor i niepowtarzalne usłojenie.

Dzięki starannemu oczyszczeniu, nowej kolorystyce i użyciu różnych technik zdobienia może na nowo żyć, cieszyć swoim urokiem i zdobić każde wnętrze.


Drewno, wg mnie, samo w sobie jest szlachetne, ale też ciekawie prezentuje się w połączeniu z innymi materiałami, takimi jak stal czy szkło witrażowe.

Stal

Stal to idealny materiał na meble do wnętrz industrialnych i loftowych. Zachwyca mnie swoją surowością i zimnem oraz możliwością tworzenia różnych form.

Doskonale komponuje się z ciepłym surowym drewnem lub tkaniną, tworząc wspaniałą harmonię.


Uważam, że najpiękniejsza stal to ta nie pokryta farbą, a jedynie przecierana i zabezpieczona bezbarwnym lakierem.

Szkło

Szkło witrażowe, które często wykorzystuję w pracy, to jeden z niewielu materiałów, w którym najważniejszą rolę odgrywa światło i kąt patrzenia.

Dzięki ogromnej palecie barw i przepuszczalności światła uzyskuję cudowne efekty wizualne.


Posługuję się techniką Tiffany’ego, która polega na łączeniu kawałków szkła przy użyciu taśmy miedzianej i cyny, Technika ta pozwala mi tworzyć dzieła z dowolnej liczby elementów w dowolnych rozmiarach i kształtach, a witraż wykonany w ten sposób jest trwały i odporny na zniszczenia.
Szkło witrażowe często łączę z innymi materiałami, np. z drewnem lub stalą.

Techniki zdobienia

Zarówno przy tworzeniu nowych przedmiotów jak i przy odnawianiu starych używam różnych metod zdobienia w zależności czy dana rzecz ma być w stylu rustic, skandynawskim czy schabby shic.

Odpowiednie efekty uzyskuję stosując malowanie, bejcowanie, rustykalne bielenie, wielokrotne przecieranie, crackle lub decoupage.


Do wykańczania i zdobienia przedmiotów staram się używać głównie naturalnych materiałów, czyli lnu, bawełny skóry, sznurów konopnych. Z dbałości o nasze środowisko używam też tych pochodzących z odzysku, bowiem nie wszystko, co nam się znudzi lub jest stare, musi lądować na śmietniku.