O mnie

O mnie

Żyjemy w czasach jednorazowych, błyskawicznych zdominowanych przez masową produkcję dóbr obdartych z charakteru i wyjątkowości. Dziś niczego się nie naprawia, dziś kupuje się nowe. Dlatego z mapy świata znikają niektóre tradycyjne zawody rzemieślnicze, a ludzie bardzo często pozbywają się z domów przedmiotów z bardzo bogatą historią w tle.
Jest wiele powodów, dla których nie powinno się palić starego drewna i wyrzucać pełnowartościowych przedmiotów, w wielu przypadkach można wykorzystać je na nowo.
Ponieważ doceniam wiek, historię i wiedzę rzemieślniczą staram chronić je przez zniszczeniem i darować im drugie życie poprzez zmianę koloru lub dodatki.
Oprócz tego w mojej pracowni powstaję meble i dekoracje zarówno z nowych materiałów jak i tych z odzysku.
Ulubionymi materiałami których używanym i które lubię łączyć ze sobą to stal, szkło i stare drewno. Pod pojęciem starego drewna mam na myśli takie ze 100 – letnią historią (lub większą). Stal mimo pozornego chłodu pięknie komponuje się z surowością starego drewna nadając im nowoczesny industrialny charakter, natomiast bogata kolorystyka szkła witrażowego ożywia je i dodaje koloru.
W mojej pracowni można kupić gotowe produkty , ale bardzo chętnie realizuję projekty klientów.

kamienica