Dostawa GRATIS przy zamówieniach powyżej 500 zł

O nas

Wielicka Manufaktura powstała jako owoc pasji do tworzenia rzeczy pięknych i unikatowych.

Wyjątkowość powstających tu projektów opiera się na materiałach, z których powstaje większość produktów. Głównie wykorzystywana jest stal, sznury konopne, szkło witrażowe, stare drewno, belki, okiennice, drzwi i inne drewniane przedmioty o bogatej historii, pamiętające mnóstwo zdarzeń z przeszłości. Większość drewna pozyskiwana jest z miejsc wyjątkowych dla Wieliczki jak np. Pałac Przychockich czy stare kamienice.

Wielicka Manufaktura głównie specjalizuje się w realizacji nietypowych mebli ze stali i starego drewna, przeszkleń industrialnych oraz autorskich dekoracji do wnętrz. Powstają tu unikatowe komody, lampy, lustra, wieszaki, stoliki itd. Wszystkie przedmioty robione są ręcznie z wielką dbałością o szczegóły.

W trakcie poszukiwania materiałów dla Wielickiej Manufaktury zagłębiając się w historię miasta zrodził się dodatkowy pomysł na stworzenie ciekawych i nietuzinkowych pamiątek z Wieliczki. Do tego projektu zostali również zaproszeni lokalni artyści i rzemieślnicy. Efekty tej współpracy to m.in przepiękne obrazy malowane na starych deskach, rzeźby, wyroby ceramiczne.

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu Wielickiej Manufaktury.

Wielicka Manufaktura